Piramidės terapija Kuboje. Kai kurių klinikinių tyrimų rezultatai

photo of pyramid
photo of pyramid


Piramidės terapija ortopedijos ligų ir traumų atvejais

KELIO SĄNARYS

Piramidės terapija dažniausiai gydoma gonartrozė (artrozė), periartritas, chondromaliacija, sinovitas, sąnarių traumos.

Kubos gydytojai kelių sąnarius gydo piramidės energiją derindami su elektromagneto terapija arba gydomuoju purvu. Toks kompleksinis pažeistų vietų gydymas lemia greitą rezultatą.

GONARTROZĖ

Kadangi kelio artrozė yra degeneracinė, o ne uždegiminė liga, piramidės energija taikoma drauge su tradiciniu gydymu, kuris apima elektromagneto terapiją ir gydomojo purvo procedūras. Paprastai elektromagneto terapijai taikomi šie prietaiso „Teramag MT-200“ parametrai:

10–28 Hz dažnis; 10 minučių trukmė; pilna banga; II ir IV (35 iki 160 Gauso) intensyvumas; pertraukiamas režimas.

Papildomi piramidės energijos seansai padėjo sumažinti didesnius elektromagneto parametrus ir gauti puikių rezultatų taikant mažesnius parametrus: 10 Hz dažnį, vidutinę bangą ir 35 Gauso intensyvumą. Kol piramidės energija nebuvo taikoma kaip papildomas gydymas prie magneto terapijos, buvo naudojamas 28 Hz dažnis, pilna banga ir 160 Gauso intensyvumas. Daktaras Ulises Sosa Salinas mano, kad sergant osteoartritu ir kelio artroze labai naudinga derinti gydomojo purvo procedūras ir piramidės energiją. Jis ir jo personalas naudoja purvą iš Kamagvėjaus Santa Liucijos pakrantės. Purvą naudoti labai paprasta:

  1. Purvas šildomas specialioje vonelėje.
  2. Purvas specialiu teptuku užtepamas ant pažeistos vietos.
  3. Būnama saulėje (saulės terapija), kol purvas visiškai išdžius. Paprastai tai atliekama ryte, kol saulės spinduliai yra švelnūs.
  4. Pažeista vieta, nenuplovus purvo sluoksnio, veikiama piramidės energija ne trumpiau kaip 15 ir ne ilgiau kaip 30 minučių.
  5. Purvas nuplaunamas.

Šiuos du metodus, elektromagneto terapiją arba fangoterapiją (purvo terapija), derinant su piramidės energijos seansais, teigiamas poveikis pastebimas jau po pirmo gydymo seanso, be to, tokių seansų reikia mažiau. Toks pat gydymas taikomas ir sergant chondromaliacija, sinovitu, periartritu, esant sinovinio audinio pažeidimui ir kitoms kelio uždegiminėms ligoms.

Išnagrinėsime du piramidės taikymo metodus, pagrįstus kombinuotu piramidės energijos ir peloidų (gydomojo purvo) taikymu, kurie gali padėti per trumpą laiką pagerinti paciento gyvenimo kokybę, taip pat sumažinti gydymo išlaidas. Pasitelkus elektrines peloidų savybes, juos galima aktyvuoti piramidės energija ir pritaikyti dviem skirtingais būdais:

  1. Pagal inžinieriaus Sylvia Iraola Herrero (hidroterminio ir piramidės projekto „Camujiro“ vadovo) metodą, peloidai stikliniuose 500 ml flakonuose piramidėje aktyvuojami per 7 dienas ir išlieka ten visą gydymo laikotarpį. Kamagvėjo provincijos Amalia Simoni klinikinėje ligoninėje taip aktyvuoti peloidai kasdien du kartus po 20 minučių naudojami pooperacinei reabilitacijai po didžiosios taukinės operacijos. Reikia pažymėti, kad, taikant tradicinius gydymo metodus, po tokios operacijos pacientas atsigauna maždaug per šešis mėnesius, tačiau turi vengti fizinio krūvio, daug kur save riboti. Naudojant peloidus pooperacinį laikotarpį galima sumažinti iki 21 dienos – toks greitas atsigavimas turi teigiamų psichosocialinių ir ekonominių padarinių tiek pacientui, tiek ir visuomenei.
  2. Pagal antrą metodą, kuris taikomas Kamagvėjuje Ulises Sosa Salino gamtos ir tradicinės medicinos klinikoje, peloidai įkraunami piramidėje, o uždėjus kaip kompresą ant pažeistos vietos, po to padedami į piramidę. Lentelėje pateikiami gydymo trukmės palyginimai natūraliais peloidais ir tais, kurie buvo aktyvuoti piramidėje.

STUBURAS

Kubos patirtis rodo, kad stuburo ligos taip pat pasiduoda piramidės gydymui. Šiuo atveju piramidė labiausiai padeda atpalaiduoti raumenis (miorelaksantas) ir numalšinti skausmą, ypač, kai piramidės energija derinama su kita tradicine terapija, pavyzdžiui, chiropraktika ar osteopatija. Manualinius metodus derinant su piramide pavyksta labiausiai atpalaiduoti raumenis, o tai palengvina osteopatinius veiksmus. Pacientas paguldomas kniūbsčias po piramide 65 cm nuo pagrindo ir 61,8 cm nuo kraštų, su 11–12 colių atramomis (kojytėmis). Tokioj pozoj jis guli apie 15 minučių, o tada po piramide su pacientu gali pradėti dirbti ir osteopatas. Šiuo atveju piramidė veikia kaip tikras terapeuto padėjėjas, nes be piramidės energijos osteopatui reikėtų įdėti daugiau pastangų ir gydymui skirti daugiau laiko. Tokia terapija Kuboje paprastai taikoma esant lumbalgijai, įvairios etiologijos nugaros ir juosmens skausmui, įskaitant tarpslankstelinių diskų išvaržas. Kartais prieš pradedant chiropraktikos procedūras keletą dienų po 30 minučių naudojama tik piramidė. Šiuo atveju paciento, gulinčio po piramide, galva turi būti nukreipta į magnetinę šiaurę.

Ši terapija taip pat gali būti taikoma sergant ir nugaros, ir kaklinės stuburo srities ligomis. Kai nesveika kaklinė stuburo sritis, piramidė statoma ant paciento, sėdinčio veidu į magnetinę šiaurę, galvos.

Piramidės terapija esant neortopedinėms ligoms

Neortopedinės patologijos, kurias teigiamai veikė piramidės energija: stiprus galvos skausmas, migrena, sinusitas, veido uždegimas, vokų patinimas, blefaritas (vokų uždegimas), dantų ligos, astma, dubens uždegimas, prostatitas, gastritas, padidėjęs kraujospūdis, stresas, hepatitas, polineuritas, dermatologinės ligos, veido paralyžius, gripas, peršalimas ir kitos, ypač uždegiminės, ligos.

ASTMA

Kuboje jau pakanka patirties gydant astma sergančius pacientus. Šiai ligai gydyti naudojama didžioji piramidė, kurioje pacientas astmos priepuolio metu arba tiesiog profilaktikai 30 minučių turi sėdėti ant medinės kėdės. Be to, 65–70 cm dydžio piramidę galima pakabinti virš paciento lovos taip, kad ji kabėtų virš galvos ir krūtinės ląstos. Tam nereikia tiesioginio kontakto, svarbiausia, kad piramidė kabėtų virš paciento. Teigiamas poveikis pastebimas jau pirmąją gydymo dieną. Taip pat pacientui rekomenduojama gerti piramidės energijos turintį vandenį.

Kai kurie pacientai astmos ar seksualinės disfunkcijos atvejais pastato piramides po savo lovomis. Jie tvirtina, kad tai padeda jiems jaustis geriau. Tačiau tokia piramidės taikymo praktika nėra tinkama, nes ji neproduktyvi. Radiostezijos prietaisai padėjo įrodyti, kad virš piramidės viršūnės egzistuoja skirtingų ženklų kintamos energijos sluoksniai. Nepageidaujamas poveikis gali atsirasti būnant sluoksnyje, kurio ženklas yra priešingas pačios piramidės ženklui.

ODONTOLOGINĖS LIGOS

Gydytojas Griselis Agiaras Sotolongas kartu su kitais mokslo darbuotojais atliko klinikinį alveolės gydymo piramidės vandeniu bandymą, kuriame dalyvavo 127 pacientai. Visi jie kreipėsi į skubios odontologijos klinikos pagalbos skyrių Kamagvėjuje. Pacientai buvo suskirstyti į dvi grupes: I arba kontrolės grupė (N = 57) buvo gydoma tradiciniu būdu – alvolgiliu (Alvolgyl) ir antibiotikais, tetraciklinu arba penicilinu, o II arba tyrimo grupė (N = 70) buvo gydoma energiniu piramidės vandeniu pažeistą vietą drėkinant ir vandenį nuryjant, o antibiotikai nebuvo skirti.

Tyrimas truko 5 dienas. Įvertinus rezultatus, buvo galima patvirtinti, kad piramidės vanduo buvo veiksmingas gydant alveolitą 94,3 proc. atvejų – pacientai pasveiko nevartodami antibiotikų, nepastebėta ir nepageidaujamų reakcijų. Gydant tradiciniais metodais, per 5 dienas pasveiko tik 88,6 proc. pacientų, be to, antibiotikai lėmė tam tikras išlaidas ir pacientui, ir sveikatos priežiūros sistemai. Kitoms odontologinėms ligoms gydyti skirtingi odontologai naudoja piramidės vandenį arba laiko piramidę ant paciento galvos. Paprastai tai būna uždegiminiai procesai, kuriuos norint greitai išgydyti nėra būtini antibiotikai. Kaip pavyzdį pateikiame tokį pranešimą.

Piramidės terapijos taikymas vaikams

Piramidės energijos terapija vaikams Kubos gydymo įstaigose taikoma be didelių sunkumų. Ji pasirodė esanti labai veiksminga laikino klubo sinovito atveju, kai 7–10 dienų ir daugiau reikalinga visiška ramybė. Gydomas vaikas turi būti paguldytas po piramide taip, kad jos centras sutaptų su dubens sritimi. Piramidė turėtų būti proporcinga vaiko dydžiui. Kadangi kalbame apie mažus vaikus, būtina iš anksto juos paruošti psichologiškai ir pasakyti, kad jie bus paguldyti mažame namelyje tam, kad taptų greitesni, kad nejaus nieko nemalonaus ir t. t. Piramidėje vaikas turi gulėti apie 15 minučių, o po to kartojama abdukcija. Nuostabu tai, kad paaiškėja, jog galima padaryti klubo abdukciją be jokių kliūčių ir kad skausminga kontraktūra beveik visiškai išnyko.

Tai reiškia, jog neverta jaudintis dėl to, kad vienodomis ligomis sergantiems vaikams ir suaugusiesiems skiriami tokios pačios trukmės piramidės terapijos seansai, nes piramidės energinis laukas nekelia gydymui jokio šalutinio poveikio.

Būtina išskirtinai paminėti vaiką, sirgusį reumatoidiniu artritu ir turėjusį Kušingo sindromą, kuriam buvo skirta piramidės terapija. Pacientui buvo tik vienuolika metų. Naktį berniukas miegodavo didžiojoje piramidėje, be to, uždegimo vietoms buvo taikoma mažoji piramidė. Prieš pradedant gydymą berniukas kasdien vartojo po 6 prednizolono tabletes. Netrukus šių vaistų dozė jam buvo sumažinta iki vienos tabletės per dieną ir galiausiai – iki pusės kasdienės tabletės, tikintis visiškai nutraukti kortikosteroidus. Gydymas piramide, nors vaikas  ir vartojo kortikosteroidus, buvo veiksmingas, sveikata sparčiai gerėjo.

Mokymo poliklinikoje „Arturo Puig Ruiz de Villa“ Minas mieste Kamagvėjaus provincijoje, licencijuotas psichologas ir medicinos mokslų daktaras Elenia Diaz Ernandezas atliko preliminarų tiriamąjį darbą, susijusį su vaikų psichikos sveikata, kurių rezultatus mes čia pateikiame.

Pagrindiniai rezultatai: prieš pradedant gydymą 100 proc. vaikų turėjo mokymosi sunkumų, 60 proc. buvo labai neramūs, 100 proc. tėvų buvo nepatenkinti. Po gydymo kurso 100 proc. vaikų mokymosi rezultatai pagerėjo, 90 proc. yra ramūs, 100 proc. tėvų jaučiasi patenkinti. Iš to galime daryti išvadą, kad piramidės terapija daro teigiamą poveikį vaikų psichinei sveikatai.

Rate this post