Makiažas – mitai ir faktai

woman in mirror
woman in mirror


  • Prieš miegą būtina nuplauti makiažą.

TAIP. Makiažą būtinai nuplauname –  nuvalome kosmetiniu pieneliu arba šiltu vandeniu. Jei iš vakaro patingėjome, kitą rytą jį plauname itin švelniai ir atsargiai. Tai labai svarbu, norint nepažeisti itin jautaus odos epidermio.

  • Drėkinančiu kremu tepame gerai nušluostytą veidą.

NE. Jei norime, kad drėkinantis kremas veiktų ilgiau, juo įtriname truputį drėgną veidą.

  • Pudra – kremas kartu maitina veido odą.

TAIP. Tokia pudra drėkina veido odą, suteikia jai matinį, šiltą atspalvį. Pudrą- kremą galime naudoti ir prieš darant makiažą. Verta pasakyti keletą žodžių ir apie presuotą pudrą bei pudrą miltelius (rutuliukus). Presuota pudra paslepia visus nelygumus bei spalvos skirtumus, žiemą apsaugo nuo šalčio ar vėjo. Turi nuriebinančių ypatybių, todėl patartina linkusiai į riebumą odai. Tinka toms, kurios neturi raukšlelių. Jei oda sausa, prieš pudruojantis veidą patartina patepti trupučiu riebiu ar maitinamuoju kremu riebiu pagrindu. Pudros milteliu (rutuliukų) paskirtis tokia pat kaip presuotos pudros, bet tinka ir toms, kurios jau turi raukšlelių. Storas bei netolygiai paskirstytas pudros sluoksnis tikrai nepuošia veido.

  • Rožiniai dažai pagyvina veidą.

TAIP, jeigu yra naturalių atspalvių. Švelniai dažome skruostikaulius, gerai įtriname, dažai turi būti nematomi. Smarkiai dažyti skruostai daro „nesveiko“ paraudimo įspūdį.

  • Antakius būtinai reikia koreguoti.

NE. Antakiai – „siūlės“, taip pat juodi it smala nemadingi. Spalva – suderinta su palukų spalva, pvz., rudi, pilkšvi.

  • Blakstienos gražiau atrodo dažytos.

TAIP, jei jas būtinai reikia dažyti… Gal užteks tik gydomojo bespalvio tušo, kurios tik pabrėš blakstienas? Blakstienos turi būti nesulipusios ne „varvančios“ tušu.

  • Akių šešėliai pabrėžia žvilgsnio išraiškingumą.

TAIP. Šešėliai turi būti matiniai ar sodrių spalvų (ryškių, žemės spalvų, kurios ši sezoną ypač madingos), spalvos – tarp savęs turi „nesipjauti“. Daug įvairių spalvų šešėlių palieka blogą įspūdį. Perlamutrinės spalvos šešėliai pabrėžia vokų raukšles. 

  • Brūkšneliai –  linijos ant vokų tinka akims optiškai pailginti.

TAIP. Brūkšnelis –  linija turi būti švelni, kylanti į viršų, bet niekada – į apačią.

Rate this post