Kaip išsirinkti tobulą makiažo pagrindą?

portrait of woman in the trees
portrait of woman in the trees


Išsirinkti tinkamą makiažo pagrindą gali būti sudėtinga. Jis turi tobulai tikti Tavo odai, nekenkti jai, o puoselėti, be to, kas sunkiausia, turi atrasti tinkamiausią atspalvį. Tad linkime sėkmės nepasimesti kosmetikos parduotuvėje ir tikimės, kad Tau padės keletas mūsų patarimų. Nepamiršk svarbiausios taisyklės – nepirkti katės maiše, tad prieš ką nors pirkdama, visada išbandyk.

Pritaikyk makiažo pagrindą savo odos tipui

Pirmiausia pagalvok, kokia Tavo oda. Ji riebi, sausa, mišri? Kiekvienoje kosmetikos parduotuvėje gali rasti makiažo pagrindo kiekvienam odos tipui. Visuomet atidžiai perskaityk etiketę. Jei oda riebi, ieškok užrašų “oil-free” arba “oil-control” (be aliejų), jei sausa – drėkinančio makiažo pagrindo. Turinčios mišrią odą turi apsispręsti, kuris odos tipas, sausa ar riebi, dominuoja labiau ir taikyti pagrindą jam. 

Svarbiausia – natūralus atspalvis

Ryškiai besiskiriantis nuo natūralios odos spalvos makiažo pagrindas, ko gero, didžiausia visų makiažo klaidų. Kad ir kaip Tave žavėtų šokoladinė oda – nepersistenk. Todėl į kosmetikos parduotuvę būtinai eik švariu, šviežiu veidu. Gali šiek tiek pasidažyti akis ar lūpas, net sudrėkinti veidą kremu, bet jokiu būdu neik jau užsidėjusi makiažo pagrindą, nes taip beveik garantuotai išsirinksi netinkamą makiažo pagrindą. Išsirink keletą spalvų, kurios atrodo artimiausios natūraliai Tavo odos spalvai. Gelsvo atspalvio makiažo pagrindas atrodo natūraliausiai kiekvienam odos tonui. Tačiau, jei esi labai šviesi, išbandyk rožinius, vėsesnius atspalvius. Užsitepk keletą lašelių patikusios spalvos ant savo skruostų (vidinė riešo pusė ar ranka nėra geriausios vietos, nepaisant populiarios nuomonės) ir žiūrėk, ar pavyksta jį išlyginti taip, kad nesimatytų. Taip pat neužtenka pažiūrėti į veidrodį šalia kosmetikos lentynos. Pasiimk rankinį veidrodėlį ir atsistok netoli išėjimo ar net išeik laukan, kad pamatytum, kuri spalva geriausiai atrodo natūralioje šviesoje. Jei išėjimas toli, bent jau atsistok šalia lango. 

Kada kokį pagrindą naudoti?

Patikėsi ar ne, bet makiažo pagrindas kasdien tikrai nėra privalomas. Tavo odai net sveikiau nenaudoti jo kasdien. Jei odą vargina dėmelės ar spuogai, išbandyk maskuojamąjį pieštuką. Arba tiesiog tepk pagrindą tik „problematiškiausiose“ vietose, aplink nosį, akis ir smakrą. Tik įsitikink, kad gerai jį išlyginai ir jis susilieja su natūralia oda. Dienai ir vakarui rinkis skirtingus makiažo pagrindus. Lengvas pagrindas yra tobulas darbui ir savaitgaliams. Vakarui geriau pasirink šiek tiek seksualiai blizgantį. 

Rate this post