Grožis prasideda nuo pat jūsų pirštų galiukų arba kaip rūpintis pėdomis

cozy photo of girl with naked legs in her bed eating oats
cozy photo of girl with naked legs in her bed eating oats


Dėmesys, skiriamas pėdų priežiūrai, atspindi visuomenės kūno priežiūros papročių kultūrą. Pėdoje glūdi taškai, svarbūs visam žmogaus organizmui, todėl besirūpindami savo kojomis, rūpinamės ir bendra sveikata. Pedikiūras – ypatinga kojų priežiūros programa, nuostabiai išpuoselėjanti kojų nagus ir pėdas.

Vasara – išbandymas pėdoms

Šiurkšti, trūkinėjanti, pleiskanojanti, įtempta, niežtinti ir jautri pėdų oda – gana dažna problema. Vasara – atostogų metas. Vaikščiojimas ar bėgiojimas basomis teigiamai veikia pėdas. Labiausiai pėdoms patinka spyruokliuojantis pagrindas.
Tai skatina pėdų kraujotaką, stiprina raumenis ir saugo nuo plokščiapadystės. Pėdose yra apie 72 000 nervų, todėl vaikščiojimas po smėlį ar žolę organizmą veikia panašiai kaip viso kūno masažas. Vasarą pėdas ypač veikia didelė apkrova: didelis antsvoris, netinkama avalynė ar paprasčiausiai daug vaikštote, todėl oda per daug suragėja. Ji gali suragėti ir tik tam tikrose, labiau apkrautose vietose. Šie suragėjimai turėtų būti pašalinami. Geriausiai patikėkite tai pėdų priežiūros specialistui, nes jie turi instrumentus, kurių prireiks pašalinant rageną ir lyginant odą.

Nuospaudų pašalinimas

Jei pėdos visą dieną praleidžia batuose, avalynės medžiaga nelaidi orui – pėdos gausiai prakaituoja, oda pabrinksta, o batai pritrina žaizdas. Pasekmės – nuospaudos ir skausmingos pūslės. Nuospaudos atsirado tada, kai atsirado batai.
Ypatingai siauri, smailūs ir aukštakulniai skatina nuospaudų atsiradimą. Viskas prasideda nuo sustorėjusio raginio sluoksnio, o baigiasi nuospauda. Jei kuri nors pėdos dalis yra spaudžiama ilgą laiką, nuospaudos branduolys skverbiasi gilyn, pradeda spausti nervus, kraujagysles ir sukelia nepakeliamą skausmą. Kuo anksčiau pašalinamos nuospaudos, tuo geriau. Svarbu išimti nuospaudos branduolį, nepažeidžiant sveikų audinių. Kai kuriose nuospaudose gali būti nervų ir kapiliarų. Taigi nenaudokite nesterilių instrumentų, nes galite sukelti infekciją.

Įaugęs nagas – ne tik negražu, bet ir skausminga

Įaugę nagai – tai dažnai pasitaikanti problema, sukelianti chronišką skausmą. Laiku nepradėjus gydyti, gali išsivystyti nago guolio uždegimas. Nagai gali įaugti dėl įvairių priežasčių: per trumpai ir neteisingai nukirptas nagas (dyglys skverbiasi į uždegimo apimtą nago užlanką), per ankšta avalynė – pagrindinės įaugančių nagų priežastys. Dažniausiai įauga nykščių nagai. Tipinė problema – įaugęs nago kampas, kuris pradžioje sukelia paraudimą ir skausmą, o vėliau uždegimą ir granuliaciją nago krašte. Kai tik pajutote pirmus įaugusio nago simptomus – būtina kreiptis į nagų priežiūros specialistą, kuris profesionaliai pašalins įaugusio nago kampą. Jei įaugusio nago problema kartojasi dažnai ar po įaugusio nago dalies pašalinimo skauda deformuotą nagą, yra daugybė įaugusio nago tvarkymo ir gydymo metodų: nuo nagų tamponavimo iki nagų sąsagų tvirtinimo.

Korekcinės sąsagos akimirksniu atpalaiduoja nago užlanką, skausmas atlėgsta. Po kurio laiko nagas išsitiesia, taip pašalinama jo įaugimo galimybė. Jei nago korekcija neįmanoma, sąsagos dedamos nago atpalaidavimui. Taikant sąsagas įaugusio nago priežiūrai, jos nesukelia alergijų ar uždegimų, tvirtai laikosi ant nago. Svarbiausia – nebejaučiamas skausmas , o nago priežiūra po sąsagos priklijavimo visiškai nesudėtinga https://en.wikipedia.org/wiki/Deep_vein. Sudirgimas, paraudimas, nemalonus tempimo jausmas, taip pat piršto patinimas – visa tai įaugusio nago problemos.

Įaugusių nagų gydymo priemonės

Įaugusio nago gydymui padeda šios paprastos priemonės:

  • šilta druskos vonelė kojoms
  • kojų aptrynimas švariu rankšluosčiu
  • ant skaudamos vietos uždėti švelnų antiseptiką ir subintuoti pirštą.

Svarbu taisyklingai nukirpti nagą saugiomis aštriomis replytėmis su siauromis briaunelėmis. Nagas nukerpamas taip, kad matytųsi jo kraštai. Jeigu nagas nukerpamas per trumpai, jis gali įaugti į odą. Suprantamas noras nukirpti nago kampą, kuris pradeda įaugti.Taip pasiekiamas tik laikinas efektas, o nago įaugimo procesas nesustabdomas, jis progresuoja ir stiprėja. Daugumai žmonių su amžiumi deformuojasi kojų nagų forma, kamuoja nagų ligos.Ypač dažni atvejai, kai pirštų nagai sluoksniuojasi, pasikeičia spalva, nulūžta nago dalis.Ypač dažni atvejai, kai pirštų nagai sluoksniuojasi, pasikeičia spalva, nulūžta nago dalis

Rate this post